Masażer na cellulit – czy to zdaje egzamin?

Masażer na cellulit zdaje egzamin tak jak masaż. Jego regularne stosowanie może pomóc nam wzmocnić skórę na tyle, że widoczny na niej cellulit zniknie a my pozbędziemy się problemu. Oprócz masaży warto też zadbać o dietę, a panie które mają nadwagę lub otyłe powinny też coś z tym fantem zrobić, jednak zalecenie w postaci zwiększenia aktywności fizycznej nie musi dotyczyć wszystkich kobiet borykających się z cellulitem, bowiem nad wyraz często na przypadłość tę cierpią również panie szczupłe i bardzo aktywne. Masażer na cellulit czy też raczej masaż jako taki jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem bo pozwala wzmocnić tkanki i wyrównać niedoskonałości skóry. Jest to możliwe, tyle że (powtarzam) przy regularnym, systematycznym, wytrwałym stosowaniu.

Masaż czy masażer?

W zasadzie żadna z nas wcale nie musi inwestować w jakiś szczególny masażer na cellulit, bo masaż działa identycznie. Trzeba się go jednak nauczyć, co może być trudne, a poza tym może też wydać się lekko uciążliwe. W trakcie masażu trzeba się napracować. Masażer nam wszystko ułatwi, przy czym jeśli naprawdę zależy nam na ułatwieniach lepiej zdecydować się na masażer elektroniczny, bowiem masażery manualne wymagają niemal takiego samego zaangażowania jak zwykły masaż „bez wspomagania”.

Jak używać?

Masażery manualne są szczotkami, wałkami czy też innymi przedmiotami z wypustkami, które działają masująco. W ich przypadku całość masażu i tak wykonujemy samodzielnie, masażer jest jedynie dodatkową stymulacją. Nieco wygodniejsze w użyciu są masażery elektroniczne, bowiem nasze zadanie w ich przypadku sprowadza się zazwyczaj do powolnego przesuwania masażera po skórze. To już naprawdę spore ułatwienie, w czasie masażu można nawet spokojnie czytać książkę. Każdy masaż wykonujemy w kierunku do serca tj. nap. masując uda przesuwamy masażer po skórze od kolan w górę. Możemy to robić ruchami zygzakowatymi bądź kolistymi – to akurat nie ma większego znaczenia. Masaż należy wykonywać na czystej skórze, tak więc zanim do niego przystąpimy powinnyśmy wziąć prysznic. Przed masażem lub tuż po nim (w zależności od tego jakiego rodzaju masażera użyjemy) warto wmasować w skórę jakiś dobry kosmetyk antycellulitowy, bo tym sposobem zintensyfikujemy wpływ masażu na skórę.

Systematyczność to podstawa

Nawet dysponując najlepszym i najdoskonalszym masażerem nie możemy łudzić się, że już po pierwszym, czy po kilku pierwszych masażach cellulit ulegnie redukcji lub zniknie chociaż przypuszczam, że wykonując masaż prawidłowo zapewne dość szybko zauważymy poprawę wyglądu skóry. Masaż działa długofalowo, a aby poprawić przebieg procesów, których zaburzenia przyczyniają się do powstania cellulitu i aby wzmocnić skórę musimy wykonywać go bardzo regularnie przez dłuższy czas. Kilkukrotne użycie masażera czy kilkukrotne wykonanie masażu nikomu nie daje podstaw do stwierdzenia, że masaż czy masażer nie działa, a niestety na niektórych forach aż roi się od tego typu opinii. Niestety, nie ma lekko, walka z cellulitem tak czy inaczej wymaga od nas sporej pracy i zaangażowania.

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

Odpowiedzi: 2 - Dodaj swoją+

  1. Jolka says:

    ja osobiście używam baniek chińskich (nauczyła mnie specjalistka, więc potrafię to robić i masaż wychodzi mi coraz lepiej), ale jeśli ktoś ma z nimi problem albo nie powinien stosować baniek ze wzlgędu na przykład na pękające naczynia krwionośne lub inne przeciwwskazania powinien kupić dowolny inny dozwolony masażer, przypuszczam że masażer laserowy moze być najbezpieczniejszy z uwagi na łagodność oddziaływania. Masaż moim zdaniem jest najlepszym sposobem na cellulit i nic, nawet jakies poważne zabiegi kosmetyczne nie jest w stanie go zastąpić.
    Masujcie się panie bo to naprawdę działa! Pozdrawiam

  2. ideal says:

    Też się zastanawiałam nad bańkami chińskimi, ale gdzieś wyczytałam, że trzeba umieć to robić. Ja się mimo wszystko obawiam, że sobie większą szkodę wyrządzę. Dlatego cały czas najlepszym sposobem na cellulit są odpowiednie kremy. Ja stosuję własnie ten spod linku. W zasadzie jest to żel i dla mnie jeden z najlepszych. Stosowałam też droższe kremy, ale żaden nie dał takiego efektu. Ja polecam.

Zostaw odpowiedź