kawa na cellulit
Zastosowanie kawy w walce z cellulitem sprowadza się głównie do peelingów skóry

Wiele osób zastanawia się czy kawa na cellulit działa pozytywnie czy negatywnie, ponieważ jej działanie wydaje się nieoczywiste. Wciąż bardzo często można usłyszeć, że picie kawy może powodować cellulit, a z drugiej strony istnieje wiele kosmetyków do walki ze skórką pomarańczową z jej udziałem. Warto więc rozwiać większość tych wątpliwości i wskazać rzeczywisty wpływ kawy na ten problem wielu kobiet na świecie.

Cellulit i kawa to dwa słowa, które wydają się być zestawiane razem coraz częściej. Przez wiele lat kawa miała raczej niedobrą reputację, ze względu na powodowanie wielu różnych dolegliwości, w tym cellulitu. Najnowsze zmiany wydają się jednak łączyć kawę jako możliwe rozwiązanie dla tego problemu, który dotyka większość kobiet na świcie. Jaka jest prawdziwa relacja między cellulitem a kawą? Czy kawa na cellulit może być skutecznym remedium? Polecamy nasz artykuł na ten temat.

Kawa jako naturalny przeciwutleniacz

W ostatnich latach osoby uzależnione od kawy na całym świecie z zadowoleniem przyjęły wiadomość, że może mieć ona cenne właściwości przeciwutleniające równe właściwościom czarnej herbaty. Zawarte w niej składniki przeciwutleniające mogą uzupełniać to, co ludzie zwykle otrzymują z owoców i warzyw. Picie jednej lub dwóch filiżanek kawy dziennie może najwyraźniej pomagać zwalczać uszkadzające komórki organizmu wolne rodniki i może nawet zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2. Pytanie tylko, czy kawa na cellulit będzie działać równie skutecznie?

Kawa w codziennej konsumpcji

Kawa przyjmowana w nadmiarze ma również szkodliwe działanie. Przez wiele lat była postrzegana jako winowajczyni długiej listy dolegliwości. Zdrowy rozsądek mógłby oczywiście powiedzieć, że nadmierne ilości kofeiny w organizmie mogą powodować takie problemy, jak bezsenność i kołatanie serca. Jednak wiele osób nie te problemy były najważniejsze.

Istnieje również możliwość, że zbyt duża ilość kawy może spowodować zwiększenie ilości toksyn i tłuszczu w organizmie, co może prowadzić do wzrostu złogów cellulitu. Niektóre mikstury kawy dostarczają również więcej kalorii, co może spowodować ogólny przyrost tkanki tłuszczowej. W tym sensie cellulit i kawa wydają się być kojarzone w negatywny sposób. Obecnie jednak coraz częściej twierdzi się, że kawa na cellulit może mieć również pozytywny wpływ, szczególnie w zakresie przyspieszania przemiany materii.

Picie kawy a cellulit

Połączenie cellulitu i kawy nie wydaje się dobrze wyglądać jedynie z perspektywy jej picia. Chociaż kawa posiada cenne właściwości przeciwutleniające, które mogą pomóc w walce z cellulitem, nie potwierdzono dotychczas jednoznacznie jej właściwości w tym zakresie. Wydaje się zatem, że samo picie kawy nie będzie miało istotnego wpływu na zwalczanie cellulitu, ponieważ składa się on z upartych złogów tłuszczu, które hamują również wchłanianie antyoksydantów i składników odżywczych w dotkniętych obszarach ciała. Oznacza to, że pozytywny wpływ kawy na cellulit nie jest widoczny, ponieważ jej antyoksydacyjne właściwości nie mogą być łatwo wykorzystane.

Zewnętrznie stosowana kawa na cellulit

Niektóre badania sugerują jednak, że kawa na cellulit może pozytywnie oddziaływać, dzięki regularnemu stosowaniu miejscowemu, bezpośrednio na skórę. Jej właściwości można wykorzystywać na obszarach cellulitu, na których poleca się stosować przede wszystkim peeling kawowy. W zastosowaniach miejscowych kawa może przede wszystkim pomóc w rozkładaniu złogów tłuszczu, a także promuje prawidłowy przepływ krwi, który jest kluczowy w eliminowaniu rozłożonego tłuszczu i toksyn z organizmu. Kawa działa zatem najlepiej przeciwko cellulitowi nie jako napój, ale jako zewnętrznie stosowany kosmetyk lub preparat leczniczy.

Jak używać kawy w leczeniu cellulitu?

Ludzie próbują odkryć właściwe sposoby wykorzystania kawy do leczenia cellulitu. Domowe środki na cellulit wydają się działać w pewnym stopniu u niektórych osób. Nie należy jednak spodziewać się spektakularnych i szybkich rezultatów. Walka z cellulitem powinna bowiem przede wszystkim obejmować właściwą dietę oraz ćwiczenia.

Kawa pod względem wpływu na cellulit badana jest również przez rozliczne laboratoria i producentów produktów do pielęgnacji skóry. W ostatnich latach opracowano miejscowe roztwory kawy na cellulit. W większości przypadków te komercyjne środki są lepszym wyborem niż domowe środki zaradcze. Najlepsze z nich zawierają bowiem wiele innych składników, które mogą wspierać funkcje kawy. Składnik taki jak na przykład L-karnityna może współpracować z kawą przy pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu z organizmu.

Nie ma zatem dowodów na to, że kawa będzie skutecznie zwalczać cellulit, zwłaszcza gdy będzie ona stosowana wewnętrznie. Istnieją jednak pewne dowody na to, że przy zewnętrznej i regularnej aplikacji na problematyczne obszary skóry, może dość dobrze wspomagać cały proces leczniczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.