ostropest plamisty
Ostropest plamisty wspomaga kurację antycellulitową

Ostropest plamisty może pomóc w ochronie wątroby, głównie w zakresie zabezpieczenia przed pojawiającymi się w środowisku zanieczyszczeniami. Doskonale również sprawdza się jako naturalny środek wspomagający proces usuwania cellulitu. Zwiększenie funkcji wątroby ma w tym względzie kluczowe znaczenie.

Ostropest plamisty był wykorzystywany w przeszłości, jako pomoc pokarmowa w stymulowaniu przepływu soków trawiennych oraz jako środek wzmagający laktację. Jego obecna popularność wynika przede wszystkim ze zdolności do detoksykacji i ochrony bardzo ważnych narządów, w tym głównie wątroby.

Jak działa ostropest plamisty

Nasza wątroba jest odpowiedzialna za filtrowanie prawie wszystkiego, co nie powinno znajdować się w organizmie i być przetwarzane, aby nie powodowało uszkodzenia pozostałych komórek. Metabolizuje również hormony i tłuszcze, a także zapewnia, że system transportu dla tłuszczów działa prawidłowo. Z tego względu posiada znaczny potencjał antycellulitowy, wspomagający również proces utraty wagi.

Wydzieliny wątroby, zwane żółcią, przeprowadzają metabolizowane produkty przemiany materii do jelit, skąd mogą zostać wydalone. Składnikiem leczniczym ostropestu jest substancja o nazwie sylimaryna. Powoduje ona, że komórki wątroby – hepatocyty, wchłaniające związki toksyczne, lepiej się regenerują. Ostropest zwiększa to również poziom glutationu w wątrobie. Glutation jest przeciwutleniaczem, którego wątroba używa, aby zmienić toksyny na nieszkodliwe substancje chemiczne. Sylimaryna blokuje również toksyczne skutki przedawkowania narkotyków i zatruć.

Ostropest jest gorzkim ziołem, które stymuluje wydzielanie soków trawiennych i żółci, co pomaga w niestrawności i oczyszczeniu jelit. Sprawdza się tym samym w procesie odchudzania oraz wzmożonej walki z cellulitem.

Więcej o właściwościach i sposobach wykorzystania ostropestu przeczytasz na stronie: www.olej.edu.pl

Przyjmowanie ostropestu plamistego

Ostropest plamisty można kupić w formie kapsułek, suszonego zioła, nalewki lub płynnego ekstraktu. Aktywne składniki ostropestu nie są rozpuszczalne w wodzie, dlatego picie herbaty zaparzonej z tego ziela przynosi niewielkie korzyści lecznicze. Skoncentrowane ekstrakty lub kapsułki są najlepszymi formami korzystania z jego właściwości.

Ostropest występuje również jako składnik wielu naturalnych formuł oczyszczających. To lekko gorzkawe w smaku zioło, dzięki pobudzeniu kubków smakowych, może pomóc w procesie trawienia, przynosząc w dłuższej perspektywie lepsze samopoczucie. Kapsułkowe suplementy, z zawartością ekstraktu z ostropestu, są połykane i pomijają efekt smakowy, dlatego nie wpływają na pobudzenie trawienia.

Ostropest jest bardzo bezpiecznym ziołem oraz wykazuje właściwości oczyszczające i antycellulitowe. Doskonale wpływa również na zdrowie i wygląd skóry. Osoby z poważną chorobą wątroby lub wysokim poziomem toksycznych związków w organizmie mogą używać ostropestu wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Dawkowanie ostropestu

Często w praktyce niekonwencjonalnej ochrony zdrowia zaleca się stosowanie ostropestu podczas niestrawności, zatruć, przedawkowania narkotyków, zapalenia wątroby, żółtaczki, zaburzeń czynności pęcherzyka żółciowego oraz wysokiego poziomu cholesterolu. Występuje również jako naturalny środek zaradczy, wspomagający leczenie problemów dermatologicznych oraz wspomaganie kuracji antycellulitowej.

Najczęściej zalecane dawki wahają się w granicach 80-400 mg dziennie, przy standaryzowanym 80%-owym wyciągu z sylimaryny. Dawki kliniczne mogą być wyższe, zgodnie z zaleceniami lekarzem.

Ostropest plamisty dobrze współpracuje z innymi ziołami odtruwającymi, czynnikami lipotropowymi oraz naturalnymi przeciwutleniaczami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.