na cellulitis

Poszczególne preparaty na cellulitis różnić się mogą zarówno składem, jak i sposobem przyjmowania. Jakie substancje zawierają i co stanowi o ich skuteczności?

Suplementy i kosmetyki na cellulitis posiadają różne substancje aktywne, które mają bezpośredni wpływ na usuwanie, bądź zapobieganie cellulitowi. W dzisiejszym artykule chciałbym pokrótce przedstawić najpopularniejsze składniki znajdujące się w preparatach na cellulitis.

Popularne składniki na cellulitis

Przedstawiane przeze mnie składniki znajdują się w wielu środkach, niestety ich optymalne połączenie występuje tylko w produktach z najwyższej półki. Małe zestawienie najlepszych produktów na cellulitów możesz przejrzeć w każdej chwili, korzystając z naszego rankingu.

Kofeina

W środkach na cellulitis kofeina pełni dwie ważne role: poprawia krążenie krwi oraz wpływa na rozpad trójglicerydów. Grudki tłuszczowe zamieniane są w wolne kwasy tłuszczowe. Wszystko to za sprawą wpływu na enzymy, które są odpowiedzialne właśnie za ten proces. Dobrym źródłem kofeiny jest m.in. zielona kawa.

Olejek grejpfrutowy

Olejek grejpfrutowy to wspaniały składnik wielu kosmetyków antycellulitowych. Przede wszystkim wzmaga on krążenie krwi i świetnei nadaje się do wykorzystania przy masażach problematycznych okolic skóry.

L-karnityna

L-karnityna to substancja od dawien dawna wykorzystywana w spalaniu tłuszczów i stabilizacji metabolizmu. Poza spalanym tłuszczem, składnik ten pozwala usunąć wszystkie inne produkty uboczne wynikające z przemiany materii. Doskonale wspomaga wysiłek fizyczny i ćwiczenia antycellulitowe.

Wyciąg z kasztanowca

Escyna, wchodząca w skład nasion kasztanowca, ma szerokie zastosowanie głównie w leczeniu żylaków. Jej rolą jest wzmocnienie naczyń krwionośnych. W przypadku cellulitu w czwartej lub piątej fazie wyciąg z kasztanowca może wpływać również na usunięcie obrzęków i opuchlizn (jeśli owe występują).

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego

Ten składnik kremów, żelów i balsamów na cellulit ma bardzo szerokie działanie. Wszystkie funkcje ekstraktu z miłorzębu japońskiego mają charakter wzmacniający. Przede wszystkim składnik ten wzmacnia elastyczność i jędrność skóry (synteza fibroblastów, zwiększona produkcja kolagenu). Ponadto ten ekstrakt stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia tkankę łączną.

Ekstrakt z alg Laminaria, Fucus

Wyciąg z alg Laminaria i Fucus zawierają wysokie stężenie chlorków, siarczanów i jodu (szczególnie). Badania wykazały, że ten ekstrakt ma wpływ na metabolizm oraz wymianę osmotyczną. Ponadto przepuszczalność naczyń krwionośnych jest zdecydowanie ograniczana.

Ekstrakt z bluszczu

Wykorzystanie ekstraktu z bluszczu jest bardzo szerokie, szczególnie w zabiegach odnowy biologicznej (neutralizują wolne rodniki). Ten składnik działa pobudzająco na krążenie, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz ma pozytywny wpływ na procesy redukujące tkankę tłuszczową.

Ekstrakt z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty charakteryzuje się silnym działaniem ochronnym dla wątroby. Wspomaga przede wszystkim proces detoksykacji organizmu, niezbędnej podczas kuracji antycellulitowej. Bardzo często kompleksy suplementów zawierają składnik o nazwie sylimaryna.

Ekstrakt z głogu

Podobnie jak kofeina, ekstrakt z głogu ma wpływ na proces lipolizy. Ponadto składnik ten poprawia ukrwienie oraz dopływ tlenu.

Przedstawione powyżej składniki to tylko niewielka część z tego co można znaleźć w środkach na cellulitis. Nie sposób opisać wszystkie wchodzące w skład produktów na cellulitis. Przedstawiłem tylko te naturalne, o najlepszym i najsilniejszym działaniu.

Serdecznie chciałbym zachęcić wszystkie kobiety do czytania etykiet. Świadomość składu może wpłynąć na szybkość pozbycia się cellulitu. Wybieraj z głową!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.