ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit są podstawą, jeśli naprawdę chcesz raz na zawsze pożegnać się z pomarańczową skórką. Oczywiście krem na cellulit i dieta też są bardzo ważne, ale bez aktywności fizycznej nie uda ci się walki z pomarańczową skórką zakończyć sukcesem.

Cellulit nazywany inaczej pomarańczową skórką to przede wszystkim problem kobiet. Naprawdę sporadycznie zdarza się, by cellulit pojawił się na ciele mężczyzny. Jest to związane z gospodarką hormonalną kobiety – czynnikiem sprzyjającym powstawaniu cellulitu jest wysoki poziom estrogenów czyli żeńskich hormonów płciowych. Niepokoi natomiast coraz większa powszechność cellulitu. Dowiedz się więc, jakie ćwiczenia na cellulit pomogą ci w rozwiązaniu twojego problemu.

Dlaczego cellulit jest tak powszechny?

Kiedyś cellulit kojarzono z dojrzałością kobiety i menopauzą – rzadko pojawiał się u kobiet przed czterdziestym – czterdziestym piątym rokiem życia. Pomarańczowa skórka zdarzała się też u kobiet po urodzeniu dziecka, szczególnie jeśli była to już kolejna ciąża w życiu kobiety. Poza tym cellulit pojawiał się przede wszystkim u kobiet z nadmiarem kilogramów.

Nowością jest to, że dziś cellulit mają niemal wszystkie kobiety, w tym szczupłe nastolatki, a nawet modelki, co można zaobserwować w popularnych programach telewizyjnych z udziałem kandydatek na modelki. dlaczego tak się dzieje? to przede wszystkim wina zaburzeń hormonalnych, które są pochodną tego, że mięso i inne produkty spożywcze są przyprawiane hormonami, by uzyskać bardziej efektywną produkcję.

Poza tym wiele kobiet używa antykoncepcji hormonalnej, która także sprzyja powstawaniu cellulitu. Nie bez znaczenia jest też coraz większy problem nadwagi i otyłości w wysoko rozwiniętych społeczeństwach, a wiadomo, że nadmiar kilogramów najczęściej idzie w parze z cellulitem. Coraz powszechniejsza pomarańczowa skórka to tez skutek siedzącego trybu życia, który prowadzą dziś niemal wszyscy, w tym dzieci i nastolatki siedzące głównie przed komputerowymi monitorami. I dlatego to właśnie ruch i aktywność fizyczna są najlepszą receptą na cellulit.

Jakie ćwiczenia na cellulit są skuteczne?

Jakie ćwiczenia na cellulit wykonywać, by najskuteczniej pozbyć się pomarańczowej skórki – takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Tymczasem odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna. Jak się okazuje, właściwie każda forma aktywności fizycznej jest nieocenionym wsparciem w walce z cellulitem.

Ważne, by ruszać się jak najwięcej nie tylko w czasie treningów, ale też po prostu w codziennym życiu. Kiedy widzisz kobiety szczupłe i bez cellulitu to prawdopodobnie one rzadko kiedy siedzą na kanapie czy leniuchują. Najczęściej są w ciągłym ruchu – nie czekają na windę, tylko biegną po schodach, nie jeżdżą samochodem do pobliskiego sklepu, bo wolą się przejść.

Bierz z nich przykład, a szybko zauważysz efekty! Oczywiście, jeśli masz zaawansowany cellulit to nie wystarczy! Potrzebne ci będą prawdziwe i skuteczne ćwiczenia na cellulit. Jakie? Ważne, by łączyć trening aerobowy z treningiem z obciążeniem. Ćwiczenia aerobowe to na przykład marsz, bieganie, pływanie, jazda na rowerze i inne tego typu sporty. Treningi aerobowe poprawiają metabolizm i są niezbędne, by spalać tkankę tłuszczową.

Znakomicie wpływają też na układ krążenia oraz przepływ limfy i oczyszczanie organizmu, a więc niwelują problemu, jakie leża u podłoża powstania pomarańczowej skórki. Treningi z obciążeniem służą natomiast do tego, by modelować sylwetkę i zwiększać ilość tkanki mięśniowej. Pozwolą ci wyrzeźbić perfekcyjnie sylwetkę i pozbyć się cellulitu. Dlatego, że musisz łączyć trening aerobowy i z obciążeniem, idealna dla ciebie będzie siłownia.

Na dobrej siłowni znajdziesz maszyny do treningu aerobowego oraz bardzo dużo sprzętów do treningu siłowego modelującego sylwetkę. Pamiętaj tylko, by między kolejnymi treningami robić dzień przerwy.

Ćwiczenia na cellulit w domu

Nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy na zajęcia z profesjonalistami. Bardzo skuteczne ćwiczenia na cellulit wykonasz we własnym domu. Pamiętaj jednak, że liczy się systematyczność – nie każdy ma na tyle silną motywację, by regularnie ćwiczyć w domu. Jak wykonać trening?

Potrzebujesz na niego około czterdziestu minut każdego dnia. Na początek wykonaj krótką rozgrzewkę oraz około dziesięciu minut ćwiczeń aerobowych. Znakomicie sprawdza się tu skakanka. Następnie przejdź do modelowania sylwetki, skupiając się na tych częściach ciała, gdzie masz cellulit.

Warto wykonywać na przykład przysiady, które modelują pośladki i uda oraz tworzą na nich ładnie zarysowane mięśnie. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność tego ćwiczenia użyj obciążeń. Możesz po prostu trzymać w rękach hantle lub założyć obciążniki na nadgarstki. Dobre efekty dają też przysiady ze sztangą.

Z obciążeniem warto robić też wypady nóg. Poza tym warto trenować też przywodzenie i odwodzenie nóg w różnych pozycjach najlepiej z obciążeniem na kostkach. to bardzo skuteczne ćwiczenia na cellulit jeśli wykonujesz je regularnie.

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.