na cellulit
Istnieje wiele sposobów na cellulit, które warto polecić

Wiele osób, nie tylko kobiet, zastanawia się jakie są najlepsze i najbardziej skuteczne sposoby na cellulit. Odpowiedź nie jest łatwa i wymaga większej analizy problemu.

Walka z cellulitem nie należy do najłatwiejszych. Nie da się ukryć, że wymaga sporej cierpliwości oraz motywacji. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad tym, jak sposoby na cellulit mają się do metod zapobiegania skórki pomarańczowej. Warto pamiętać, że i w przypadku cellulitu obowiązuje stare, ale nadal aktualne powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć (w naszym wypadku likwidować). Czy zatem najbardziej znane sposoby na cellulit są w stanie zapobiec problemowi?

Zapobiec cellulitowi dietą

Warto pamiętać, że jednym z czynników warunkujących powstawanie cellulitu jest niewłaściwy sposób odżywiania się. Jeśli w codziennym jadłospisie dostarczamy zbyt dużą ilość słodyczy czy kawy oraz nie szczędzimy sobie tuczących przekąsek oraz produktów z białej mąki, szybko można przekonać się o tym, jakie działanie ma taki sposób odżywiania się na naszą skórę.

Jeżeli więc chcemy wykorzystać antycellulitową dietę w ramach akcji profilaktycznej, warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Ważne jest, by w codziennym menu nie pojawiała się zbyt duża ilość soli. Trzeba pamiętać, że sól odpowiada za zatrzymywanie wody, co w efekcie prowadzi do pojawienia się obrzęków. W diecie nie powinno za to zabraknąć owoców oraz warzyw, które dostarczają skórze wielu cennych witamin i minerałów. Ważną pozycję mają również produkty pełnoziarniste.

By zapobiec cellulitowi dietą, warto pamiętać o wypijaniu sporej ilości wody (gazowana lub niegazowana) bądź ziołowych herbatek (warto sprawdzić moc zielonej herbaty).

Kosmetyki na cellulit

W walce z cellulitem powszechnie wykorzystywane są preparaty i kosmetyki, które można spotkać w każdej drogerii. Warto i je wykorzystać w celu akcji profilaktycznej skierowanej przeciwko skórce pomarańczowej. Trzeba jednak wiedzieć, po jakie preparaty sięgać, by faktycznie przyniosły oczekiwane rezultaty.

Niezwykle istotne znaczenie ma skład danych kremów. Jeśli mamy skłonności genetyczne do powstawania cellulitu, koniecznością jest wybór specyfików, które zminimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia defektu. Mowa tu o kremach, które zawierają w swoim składzie między innymi substancje odpowiadające za szybsze spalania tkanki tłuszczowej (kofeina, algi morskie, L-karnityna), pobudzające krążenie (nostrzyk, bluszcz, liście miłorzębu japońskiego) oraz uszczelniające i wzmacniające kruche ściany naczyń krwionośnych (wąkorotka azjatycka znana jako Centella Asiatica, arnika, rutyna). Niektóre specyfiki antycellulitowe zawierają w swoim składzie wyciąg z kasztanowca, który wykazuje działanie przeciwzapalne, a to wszystko dzięki zawartości escyny.

Masaże zapobiegające cellulitowi

Skoro wyżej była mowa o kosmetykach, nie mogę nie wspomnieć o dobroczynnym działaniu masażu. Warto bowiem mieć świadomość, że od niego także zależy skuteczność akcji profilaktycznej.

Trzeba pamiętać, że masaż antycellulitowy przyczynia się do pobudzenia mikrokrążenia oraz lepszego usuwania substancji toksycznych z tkanki podskórnej. Jeśli jednak chcemy, by masowanie skóry zakończyło się sukcesem – cellulit nigdy się nie pojawił – warto pamiętać, by masaż trwał 10-15 minut. Masaż najlepiej przeprowadzić zaraz po kąpieli, bowiem wtedy ciało cały czas jest rozgrzane.

Masowanie skóry warto wspomóc szorstką gąbką albo rękawicą. Potem pięścią można ugniatać miejsca najbardziej narażone na powstawanie skórki pomarańczowej, pamiętając o tym, by zrobić to dość delikatnie, żeby uniknąć siniaków.

Tabletki na cellulit

Kolejnym, dość powszechnie wykorzystywanym sposobem walki z cellulitem są tabletki. O ile takie preparaty są skuteczne w likwidacji skórki pomarańczowej, zwykle nie są polecane w akcji profilaktycznej. Co prawda zawierają w swoim składzie substancje przyczyniające się do poprawy kondycji cery, aczkolwiek nie warto „faszerować się” tabletkami zawczasu. Istnieje bowiem szereg innych sposobów, dzięki którym można zapobiec skórce pomarańczowej.

Po tabletki na cellulit można sięgnąć wtedy, gdy faktycznie na skórze pojawiają się nierówności.

Ćwiczenia na cellulit

Nie mogę również nie wspomnieć o wpływie, jaki mają ćwiczenia w walce z cellulitem, czy też na zapobieganie skórce pomarańczowej. Warto pamiętać, ze defekt ten bierze się między innymi z utraty elastyczności skóry. Tymczasem trzeba pamiętać, że ćwiczenia to nie tylko szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, ale również wpływ na jędrność i elastyczność skóry, co z kolei powoduje zmniejszenie prawdopodobieństwa cellulitu.

Sposoby na cellulit – Podsumowanie

Jak wynika z powyższego, sposoby na cellulit mogą być wykorzystywane w ramach akcji profilaktycznej skierowanej przeciwko skórce pomarańczowej. Trzeba jednak pamiętać, że zapobieganie cellulitowi, podobnie jak walka z nim wymaga regularności. Jeśli będziemy działać opieszale, wówczas może okazać się, że metody nie dadzą sobie rady, a skórka pomarańczowa się pojawi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.