zioło na cellulit
Niektóre zioła mogą wspomagać proces redukcji skórki pomarańczowej

Cellulit jest często nazywany „twarogiem” lub „skórką pomarańczową” i znajduje się na udach, pośladkach i brzuchu. Jest to zbiór tłuszczu, który wypycha się na tkankę łączną w skórze, powodując wklęsły i nierówny wygląd. Jego pozbycie się nie jest proste i wymaga intensywnych zabiegów oraz determinacji. Istnieją także nie jedno zioło na cellulit, które może wspomagać ten proces.

Nawet ok. 80% kobiet posiada pewien stopień cellulitu. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się cellulitu jest przestrzeganie właściwej diety i regularne ćwiczenia. Jednak spożywanie określonych ziół może pomóc w redukcji niechcianej skórki pomarańczowej.

Zioło na cellulit?

Zastanawiasz się jakie zioło na cellulit można zastosować, by przyśpieszyć i zwiększyć skuteczność stosowanych zabiegów. Mamy dla Ciebie odpowiedź. Najczęściej poleca się Gotu Kola, mniszek lekarski, kozieradkę i pietruszkę. Przyjrzyjmy się nim nieco bliżej.

Gotu Kola na cellulit

Gotu kola (łac. Centella asiatica) to wieloletnie zioło, występujące w klimacie podzwrotnikowym i tropikalnym. Skutecznie redukuje cellulit, poprawiając krążenie krwi i wzmacniając strukturę tkanki łącznej. Umożliwia także tworzenie się nowych komórek kolagenu, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i jędrna. Główne składniki aktywne liści gotu kola nazywane są triterpenami. Według European Journal of Dermatology wyciągi z gotu kola skutecznie tworzą warunki i stymulują organizm do syntezy kolagenu, już przy zastosowaniu niewielkich dawek.

Ponadto zastosowane gotu kola na cellulit może pomóc w pozbyciu się toksycznych patogenów z organizmu. W 2009 r. czasopismo Molecules donosiło, że gotu kola wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe i chroni organizm ludzki przed próbami infekcji patogenu.

Ziele gotu kola występuje w wielu postaciach, w tym w postaci suchych liści w proszku, ekstraktów, płynów, herbat i kapsułek. Zwykle zalecana dawka wynosi od 20 do 60 mg, stosowana trzy razy dziennie w przypadku ekstraktu lub od 1000 do 4000 mg trzy razy dziennie w przypadku suszonych liści. Gotu kola wspaniałe zioło na cellulit, które powinno być stosowane przez sześć tygodni lub krócej, z co najmniej 2-3 przerwami pomiędzy kuracjami. Ludzie z chorobą wątroby powinni unikać gotu kola.

Ostropest plamisty na cellulit

Jeżeli interesuje Cię zioło na cellulit, które wspomoże pracę wątroby, niewątpliwe najlepszym wyborem będzie ostropest plamisty ( łac. Silybum marianum (L.) Gaertner). Roślinę tę w medycynie ludowej stosuje się już od wieków, głównie do odtruwania organizmu. Posiada ona jednak wiele cennych właściwości, głównie za sprawą swojego najważniejszego związku aktywnego, jakim jest sylimaryna.

Ostropest stosuje się w postaci zmielonych ziaren, suplementów z ekstraktem, a także herbat i nalewek. Przede wszystkim pozwala on na wzmocnienie pracy wątroby, odpowiedzialnej za większość działań oczyszczających organizm z toksyn. Dzięki temu proces odchudzania i walki z cellulitem może być znacznie efektywniejszy, bez narażania organizmu na szkodliwe efekty uboczne. Ostropest plamisty może stanowić zatem doskonałe wsparcie dla organizmu, który wymaga stosowania szerokiego spektrum czynników terapeutycznych.

Mniszek lekarski na cellulit

Jednym ze sposobów pozbycia się cellulitu jest wypłukanie toksyn z organizmu. Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale) doskonale wspomaga ten proces i pozwala lepiej wypłukać produkty odpadowe z wątroby. Dzięki temu działa znacznie efektywniej w zakresie redukcji skórki pomarańczowej, usuwając niebezpieczne toksyny. Mniszek lekarski zawiera również wysoki poziom potasu, który pomaga zwalczać zatrzymywanie płynów.

 

Kliknij „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

 

Popularny mlecz można stosować w sałatkach lub pić w postaci herbaty ziołowej. Zioła i korzenie są również dostępne w ekstraktach, tabletkach i kapsułkach. Dawka suszonych liści mniszka lekarskiego wynosi od 1 do 2 łyżeczek. trzy razy dziennie. Dawka korzenia mniszka lekarskiego wynosi od 2 do 8 g, trzy razy dziennie. Dawka ekstraktu z mlecza wynosi 250 mg trzy do czterech razy dziennie. Skutki uboczne związane z używaniem mniszka lekarskiego obejmują zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Niemniej jednak jest to wspaniałe zioło na cellulit, wspomagające przede wszystkim proces odtruwania organizmu.

Pietruszka na cellulit

Pietruszka (łac. Petroselinum crispum) działa na cellulit na wiele sposobów. Po pierwsze, działa jako środek detoksykujący i moczopędny, pozwalając pozbyć się nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Chroni również wątrobę i pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi, co jest znanym czynnikiem ryzyka przybierania na wadze.

W 2004 r. w czasopiśmie Phytotherapy research podano, że pietruszka może być używana do obniżenia poziomu glukozy we krwi, gdyż wykazuje znaczący wpływ hepatoprotekcyjny. Wreszcie, podobnie jak jak gotu kola, pietruszka poprawia krążenie krwi. Dawka zioła pietruszki wynosi od 2 do 4 g trzy razy dziennie. Można ją dodawać bezpośrednio do potraw lub do herbatek ziołowych.

Czystek na cellulit

Czystek (Cistus L.) to niezwykła roślina zielna, posiadająca ogromną siłę chroniąca organizm przed wszelkimi rodzajami infekcji. Zawarte w niej związki aktywne pozwalają niwelować szkodliwe działanie wolnych rodników, powodujących nieodwracalne często szkody w organizmie. Walka z cellulitem wiąże się często z uwalnianiem do organizmu wielu toksyn, które stanowią źródło wielu poważnych chorób. By ochronić się przed tymi skutkami ubocznymi warto regularnie spożywać herbatę z czystka.

Bardzo często czystek stosuje się w postaci herbaty, jednak wytwarzane z niego olejki mają także silne działanie pielęgnacyjne. Dodawane do preparatów i kosmetyków wspaniale podnoszą skuteczność ich działania, dodatkowo chroniąc skórę przed przedwczesnymi oznakami starzenia. Czystek to niewątpliwe zioło na cellulit, które może przede wszystkim wpłynąć na ogólną poprawę stanu zdrowia i kondycję psychiczną.

Kozieradka na cellulit

Kozieradka (łac. Trigonella foenum-graecum) jest dostępna w postaci liści lub nasion. Liście są często gotowane w curry lub warzywach, a nasiona są używane w curry w proszku i gulaszu. Kozieradka może służyć do zastosowań wewnętrznych w celu odchudzania lub zewnętrznie na cellulit. Powszechnie uważa się, ze nasiona kozieradki mają działanie przeciwutleniające i zawierają śluz, który wykazuje cenne właściwości zmiękczające. Może również powodować szybsze gojenie się skóry, wybielanie, nawilżanie, kojenie i redukcję zmarszczek.

Do użytku wewnętrznego typowa dawka kozieradki wynosi 5 g dziennie lub 1 g ekstraktu. Do użytku zewnętrznego najczęściej stosuje się ją w kremach przeciwcellulitowych lub maseczkach i peelingach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, krem ​​należy stosować dwa do trzech razy dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.