kosmetyki na cellulit
Kosmetyki antycellulitowy stanowią doskonałe uzupełnienie pełnej terapii leczniczej

Wiele kobiet stosuje kosmetyki na cellulit, jednak nie do końca rozumie podstawy ich skuteczności. Jakie produkty warto kupić a jakie przygotować samodzielnie.

Walkę ze skórką pomarańczową prowadzi nawet 90% kobiet – tak wskazują statystyki. Większość pań decyduje się na redukcję cellulitu za pomocą odpowiednich preparatów. Choć wiele kobiet zdecydowanie woli domowe specyfiki, to jednak znaczna grupa osób borykających się z tym problemem, wybiera gotowe kosmetyki na cellulit, które możemy znaleźć w każdej drogerii. Która opcja walki ze skórką pomarańczową jest skuteczniejsza?

A może w ogóle nie ma takiej opcji, by zarówno kremy gotowe, jak i preparaty przygotowane w domowym zaciszu miały szansę zredukować widoczność skórki pomarańczowej?

Skąd się bierze cellulit?

Czynników, które wpływają na powstawanie skórki pomarańczowej jest wiele. Biorąc pod uwagę że cellulit występuje prawie wyłącznie u kobiet (jest kilka męskich wyjątków), związany jest z zawirowaniami hormonalnymi z estrogenami w roli głównej. Dodatkowym potwierdzeniem może być fakt, iż skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się u kobiet ciężarnych, kobiet stosujących doustną antykoncepcję, kobiet stosujących hormonalną terapię zastępczą, młodych dziewcząt w okresie dojrzewania.

Estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń limfatycznych i włosowatych, co powoduje powstawanie obrzęków uciskających komórki tłuszczowe. W rezultacie komórki te zaczynają powiększać swoją objętość, z powodu utrudnionego pozbywania się zbędnych produktów przemiany materii i gorszego odżywienia.

Gdy do tego dojdzie jeszcze brak aktywności fizycznej oraz dieta sprzyjająca zaparciom, wówczas cellulit znacznie pogłębia się – dochodzi do znacznego zwłóknienia tkanki łącznej.

Skuteczność domowych preparatów antycellulitowych

W walce z cellulitem w domowym zaciszu wykorzystywane są przede wszystkim peelingi. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a i składniki, które są do nich potrzebne, nie są kosztowne. Dzięki temu każda kobieta – bez względu na zasobność portfela – może przygotować własny preparat antycellulitowy.

Szczególnie popularny jest kawowy peeling na cellulit. Do jego przygotowania potrzebne są fusy kawy, łyżeczka cynamonu oraz odrobina oliwy z oliwek. Po wymieszaniu wszystkich składników peeling należy nałożyć na miejsca objęte cellulitem i delikatnie masować kolistymi ruchami. Masaż powinien trwać ok. 15 minut. Można także dodatkowo owinąć ciało folią spożywczą, by wzmocnić efekt działania.

Dobre efekty przynoszą także okłady z soli morskiej. Sól należy rozpuścić w wodzie, a następnie zanurzyć w niej koszulkę lub spodnie – w zależności jakie miejsca dotknięte są skórką pomarańczową. Mokre ubranie należy założyć na ciało, a następnie opatulić się ciepłym i suchym dresem.

Jaka jest skuteczność domowych sposobów? Okazuje się, że bywa z nią różnie. A to dlatego, że nie zawsze jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie proporcje składników. Co więcej, nie wszystkie preparaty zawierają odpowiednie substancje wspomagające walkę z cellulitem. Warto czasem postarać się i poszukać sprawdzonych produktów. W ostatnim czasie bardzo modne stały się kosmetyki amerykańskie, chociaż warto na nie uważać, bo nie wszystkie spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

Skuteczność gotowych kosmetyków antycellulitowych

Kosmetyki na cellulit można znaleźć właściwie w każdej drogerii, a ich zakres cenowy jest dość szeroki.

Kosmetyki na cellulit zawierają w swoim składzie wiele dobroczynnych substancji, w tym wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z alg morskich, wyciąg z nostrzyka, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z arniki, wyciąg z kasztanowca, kofeinę, teofilinę. Są to substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu, wspomagają krążenie, uszczelniają naczynia krwionośne, chroniąc je w ten sposób przed zwiększoną przepuszczalnością.

Skuteczność kremów antycellulitowych jest wysoka, bowiem producenci takich preparatów szczególnie dbają o to, by w ich składzie znalazły się odpowiednie proporcje substancji o dobroczynnym działaniu. Ponadto w gotowych specyfikach na cellulit stosowane są innowacyjne formuły (w tym technologia nanosomowa, o którą oparty jest żel Oligo.DX), które przyczyniają się do zwiększania skuteczności preparatu.

Kosmetyki na cellulit – Podsumowanie

Domowe sposoby czy gotowe specyfiki? Jak dla mnie szala zwycięstwa przechyla się na stronę gotowych kosmetyków antycellulitowych. A to dlatego, że takie preparaty zawierają znacznie więcej dobroczynnych substancji wspomagających walkę z cellulitem. Oczywiście z domowych sposobów nie należy rezygnować. Można jednak traktować je jako dodatkowy sposób na to, by pozbyć się skórki pomarańczowej.

Warto jednak mieć świadomość, że zarówno domowe peelingi, jak i gotowe specyfiki są skuteczne. Jednak poziom efektywności jest różna. Jeśli zdecydujemy się na redukcję cellulitu domowymi sposobami, na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej aniżeli w przypadku gotowych specyfików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.