cellulit lipidowy
Cellulit lipidowy można zwalczać wieloma sposobami

Cellulit lipidowy bardzo często występuje łącznie z nadwagą u osób, które mają problem z zapanowaniem nad tkanką tłuszczową.

Tkanka ta przyrastając gromadzi się pod skórą, a w sprzyjających warunkach tj. w sytuacji gdy dojdzie do upośledzenia tkanki łącznej, rozkłada się nierównomiernie tworząc charakterystyczne zagłębienia i bruzdy, które określamy mianem cellulitu.

Cellulit lipidowy powstaje wskutek gromadzenia się pod skórą tłuszczu i w przeciwieństwie do cellulitu wodnego (o którym pisałam w poprzednim poście) jest znacznie trudniejszy do usunięcia.

Cellulit wodny może pojawiać się i znikać w zależności od tego, czy organizm właśnie gromadzi wodę (np. przed okresem), czy się jej pozbywa. Może też zmieniać swoją intensywność niezależnie od tego, jak go traktujemy tj. czy aktualnie stosujemy jakieś środki zapobiegawcze czy też nie.

Cellulit lipidowy jest bardziej trwały, a jego przyczyny leżą znacznie głębiej – zaczyna się on w bardzo głęboko położonych warstwach skóry i w podskórnej tkance łącznej tj. tam, gdzie organizm odkłada zapasy energetyczne na później – zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Tkanka ta magazynuje energię, ale przy sprzyjających warunkach staje się jednocześnie magazynem toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. U osób, które nie mają skłonności do cellulitu produkty te są na bieżąco usuwane z organizmu, u pań z pomarańczową skórką gromadzą się w podskórnym tłuszczyku, co przyczynia się do powstawania charakterystycznych górek i dołków.

Przyczyny cellulitu lipidowego

Cellulit lipidowy powstaje w zasadzie wskutek tych samych zaburzeń, które warunkują powstawanie cellulitu wodnego. Najważniejszą przyczyną jest nieprawidłowa gospodarka hormonalna (zaburzenia w wydzielaniu i pracy hormonów do których dochodzi w wyniku uwarunkowań genetycznych, braku ruchu lub złej diety). Kolejne przyczyny, ściśle powiązane ze sobą (i z hormonami) to: zła dieta, nieodpowiednia higiena życia, zaburzenia w pracy układu trawiennego, zaburzenia metabolizmu, dysfunkcje w obrębie układu naczyniowego czy nerwowego.

Generalnie im mniej sprawnie funkcjonuje nasz organizm tym większe zagrożenie cellulitem. Sprawność jest kluczem gwarantującym nam zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Jak się go pozbyć?

Wprowadzić w życie wszystkie zalecenia dotyczące pozbywania się cellulitu wodnego, tj. zmienić dietę, zacząć się ruszać (intensywniej, bo w celu pozbycia się cellulitu lipidowego konieczne jest zredukowanie ilości i objętości nagromadzonego pod skórą tłuszczyku), masować skórę przy każdej nadarzającej się okazji oraz stosować kosmetyki antycellulitowe. W razie potrzeby warto też wspomóc się tabletkami na cellulit, które są suplementami usprawniającymi obieg krwi, wody i limfy oraz wzmacniającymi tkanki (redukują ich przepuszczalność).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.