samotność
Samotność nie jest wyrokiem na całe życie

Wiele osób w swoim życiu skazanych jest na długą samotność. Nie chodzi tutaj z pewnością o tygodniowy wyjazd w pojedynkę czy samotność, jaka dotyka osoby starsze. Okazuje się, że uczucie to najgorzej znoszą osoby młode i średnim wieku, które od dawna nie mają partnera.Jak sobie z tym radzić i w jaki sposób znaleźć rozwiązanie?

Tak w życiu czasami się układa, że dana osoba przez długi czas nie może znaleźć sobie nikogo do pary a nie godzi się jednocześnie na związek z kimkolwiek. Takie osoby samotne nie z wyboru z reguły bardzo cierpią. Popadają w depresję, zniechęcenie, do niczego nie mają motywacji. Chodzą do pracy, bo muszą za coś żyć a potem wracają do pustego mieszkania i przebywają tam samotnie. Większość samotników ma poczucie, że życie przecieka im przez palce. Tymczasem wcale tak nie musi być.

Samotność nie jest wyrokiem

Samotność można i trzeba oswajać. Najlepszym wyjściem jest zaakceptować swój stan. Wiele osób, które są już w związkach mówi, że gdy szukały partnera to nikogo nie było, a gdy przestały się tym zajmować on sam się znalazł. Właśnie tak to działa. Trzeba zaakceptować swój stan i starać się znajdować jego plusy.

To, że będziemy się użalać nad sobą nic nie da, bo tylko popadniemy w jeszcze większe zgorzknienie. Co więc powinna robić osoba samotna? Należy starać się zmienić swój sposób myślenia. Trzeba polubić siebie, myśleć o sobie dobrze i starać się zawsze wynajdować plusy danej sytuacji.

Co warto robić?

Osoba samotna powinna przede wszystkim dbać o swoje zdrowie, wysypiać się i dobrze odżywiać. W czasie wolnym trzeba się czymś zająć, nie można siedzieć bezczynnie i pogrążać się w smutku. Nawet, jeśli nie mamy chęci powinniśmy się też starać wychodzić do ludzi.

Warto zapisać się na kurs fotografii, zajęcia salsy, ćwiczenia Tai Chi, warsztaty kulinarne albo do jakiegoś stowarzyszenia. Gdy przebywamy z innymi ludźmi przejmujemy od nich dobrą energię, otrzymujemy wsparcie, dowiadujemy się nowych rzeczy, odrywamy się od własnych zmartwień. Warto także rozwijać swoje pasje, bo wtedy stajemy się bardziej atrakcyjnymi towarzyszami dla innych ludzi i kto wie czy tą drogą nie znajdziemy kiedyś swojej drugiej połówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.