depilacja
Depilacja to jeden z najważniejszych zabiegów upiększających na lato

Depilacja to obecnie jeden z podstawowych zabiegów z zakresu pielęgnacji urody. Można go wykonywać samodzielnie lub korzystać z usług profesjonalistów. Coraz częściej wiele osób decyduje się również na depilację miejsc intymnych i dotyczy to nie tylko kobiet. Poznajmy zatem co warto wiedzieć o tego rodzaju zabiegach.

Sezon wakacyjno-urlopowy za pasem, a wraz z nim moda na idealne gładkie, jędrne i muśnięte słońcem kobiece ciało, które jest zupełnie pozbawione zbędnego owłosienia. Sprawy związane z depilacją zazwyczaj są dyskusyjne i problematyczne, jest to sfera mało komfortowa. Choć obecnie jest mnóstwo form i możliwości jeśli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia, to jednak mimo to, każda metoda ma swoje wady i zalety. Którą z nich warto wybrać? Jak wygląda optymalna depilacja?

Depilacja – Szeroka gama usług usuwania owłosienia

Bez wątpienia najszybszą i jednocześnie najtańszą metodą depilacji jest usuwanie włosków maszynką jednorazową. Jest to sposób, który pozwala na zupełne pozbycie się owłosienia. Jest on stosunkowo prosty, jednak do głównych wad należy to, że łatwo w tym przypadku o podrażnienia, skaleczenia, a także osiągany efekt jest bardzo krótkotrwały. Warto również pamiętać, że po wykonanym zabiegu powinno się zastosować odpowiedni kosmetyk pielęgnacyjny, np. jeden z olejków naturalnych.

Następną metodą jest usuwanie owłosienia poprzez depilację woskiem. Do zabiegu można używać gotowe plastry do depilacji, które można nabyć w każdej drogerii, lub depilacja woskiem na ciepło. Ta metoda jest dosyć bolesna i niesie za sobą ryzyko podrażnień. Jednak bez wątpienia na uwagę zasługuje fakt, że efekty utrzymują się nawet przez około 2-3 tygodnie, a odrastające włoski są słabsze i znacznie bardziej delikatne.

Metodą najbardziej skuteczną jest na pewno depilacja laserowa. Choć zabieg tego rodzaju jest dość kosztowny i trzeba go powtarzać, to efekt idealnie gładkiej skóry bez owłosienia utrzymuje się na stałe lub na wiele lat. Depilacja laserowa niesie za sobą ogromny komfort. Warto podkreślić, iż wiosna i lato to nie jest odpowiedni czas na stosowanie tej metody. Z racji tego, że skóra tuż po zabiegu nie może być eksponowana na słońce, zabieg lepiej jest przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym. Tę niemalże doskonałą metodę z pewnością warto wypróbować, aby nie trzeba było się przejmować zbędnym owłosieniem.

Czy depilacja jest konieczna?

Gładkie, kobiece ciało jest nie tylko atrakcyjne, ale od wielu lat jest to po prostu porównywane do zasad higieny i dbania o siebie. Dlatego też usuwanie włosków jest codziennością dla niemal każdej z Pań. Z tego powodu warto też znać dostępne metody, spośród których można wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie.

Depilacja nie jest jednak absolutnie konieczna. Współcześnie wielu ludzi decyduje się na zupełnie naturalny wygląd. Istnieją również miłośnicy owłosienia, które może pełnić rolę fetyszu. Na szczęście, coraz więcej ludzi na świecie cieszy się prawdziwą wolnością wyboru i nie ulega presji czasowej mody. W niektórych krajach brak owłosienia w niektórych miejscach na ciele jest bardzo niepożądany, np. w Korei czy Japonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.