laser w kuracji antycellulitowej

Jedną z coraz częściej wykorzystywanych metod zabiegowych na cellulit jest laser. Na czym polega jego zastosowanie i jakiej skuteczności można się spodziewać?

Ostatnimi czasy lasery wykorzystywane są do wszystkiego. Jedna z technologii zdobywających sobie popularność na całym świecie pozwala nawet na wymodelowanie całego ciała tj. pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez inwazyjnej i nieprzyjemnej liposukcji. Jak się zapewne domyślacie zabieg taki doskonale poradzi sobie również z cellulitem. Jak go zwą? Smart Lipo – to technologia stworzona specjalnie po to, by odchudzać światłem.

Jak to działa laser?

Oddziałuje na tkankę tłuszczową, rozpuszczając ją. Ponieważ urządzenie laserowe pozwala na ogromną precyzję zabieg z powodzeniem przeprowadza się na niewielkich obszarach ciała. Tym sposobem bez większych komplikacji możliwe jest nawet skorygowanie podbródka poprzez usunięcie zgromadzonego tam tłuszczu. Sądząc po opisie zabieg jest prosty, bo wymaga jedynie:

  • oznaczenia skóry markerem (tych obszarów, które zostaną poddane zabiegowi),
  • wykonania znieczulenia (laser niestety też boli), jest to znieczulenie miejscowe, a wykorzystanie adrenaliny prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, przez co zmniejsza się ewentualne ryzyko ich uszkodzenia,
  • usunięcia (rozbicia, zniszczenia czy po prostu rozpuszczenia) tłuszczu z pomocą drobnej i delikatnej kaniuli wprowadzanej w skórę na tych partiach ciała, z których chcemy usunąć tłuszcz. Kaniula jest lepsza od igły bo powoduje mniejsze uszkodzenia.

Tłuszcz jest przez laser rozpuszczany, pod wpływem energii zamienia się w oleistą substancję, która zostaje wchłonięta przez tkanki, a następnie wydalona na zewnątrz w sposób całkowicie naturalny.

Kiedy laser a kiedy liposukcja?

Zabiegi dobiera się w zależności od potrzeb, oczekiwań, możliwości czyli wskazań i przeciwwskazań do przeprowadzenia jednego bądź drugiego zabiegu. Laser sprawdza się idealnie w przypadku niewielkich obszarów ciała – jeśli chcemy je lekko skorygować laser na pewno wystarczy.

Z pomocą lasera najczęściej usuwa się tłuszcz z okolic twarzy i szyi, ramion, brzucha, ud i pośladków, kolan, łydek i kostek. De facto można wykorzystać go do korygowania całego ciała i to mało inwazyjnie. Z punktu widzenia naszego komfortu zabieg laserowy opłaca się bardziej niż liposukcja.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabiegowi laserowemu mogą poddać się jedynie osoby zdrowe. Podstawowym wskazaniem jest nierównomiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa. Lasera nie wykorzystuje się w ramach odchudzania sensu stricto tzn. do zabiegu kwalifikują się osoby z prawidłową masą ciała choć dopuszczalne są minimalne odchylenia. Duża nadwaga i otyłość są czynnikami dyskwalifikującymi.

Laserową korektę ciała można przeprowadzić w każdym wieku, ale przed poddaniem się zabiegowi (dla potwierdzenia dobrego stanu zdrowia) konieczne jest wykonanie podstawowych badań i suplementacja witaminą C przez kilka dni przed zabiegiem.

Czy to zdrowe?

W tym samym stopniu co każdy inny zabieg tego rodzaju. Wymaga oczywiście rekonwalescencji, a ślady (opuchlizna i ewentualne siniaki) dość szybko znikają.

Domowa alternatywa

Sylwetka po takim zabiegu poprawia się w ciągu kilku do kilkunastu tygodni przy czym efekty są obserwowalne z dnia na dzień – codziennie widać jakąś poprawę. Proces wydaje się dość długi toteż jeśli chodzi o pozbywanie się cellulitu polecałabym jednak skorzystanie z urządzenia Rio Anti-Cellulite Laser – stosując to urządzenie w tym samym okresie czasu można osiągnąć bardzo podobne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.