bańki chińskie

Bańki chińskie to metoda nie tylko skuteczna w walce z cellulitem. Warto jednak wziąć ją pod uwagę, szczególnie przy wyższych stadiach cellulitu i bardziej widocznych jego efektach.

Masaż bańkami chińskimi jest początkowo dość bolesny toteż już na wstępie wiele pań się do niego zniechęca, ale to bodaj najlepszy sposób na cellulit.

Oprócz drenażu limfatycznego, który mimo wszystko postawiłabym na pierwszym miejscu i masażu manualnego, zwykłego, który opisywałam między innymi w poście – Niezawodne domowe sposoby na cellulit, to właśnie masaż bańkami chińskimi jest jednym z najbardziej polecanych zabiegów. Bardzo łatwo można się go nauczyć, nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać też z masażu profesjonalnego, wiele gabinetów kosmetycznych i gabinetów fizjoterapeutycznych, a nawet salony SPA i im podobne miejsca oferują również masaż bańkami chińskimi.

W zasadzie i z nich warto skorzystać w celach relaksacyjnych (masaż wykonany przez kogoś bardzo relaksuje) i szkoleniowych , nawet jeśli tak czy inaczej mamy zamiar masować się w domu.

Dlaczego masaż?

Dlatego, że masaż wzmacnia tkanki, przyspiesza krążenie krwi i obieg limfy w organizmie. Działa więc kompleksowo nie tylko redukując rozmiar cellulitowych złogów, ale też jednocześnie poprawiając jakość skóry i położonych pod nią tkanek. Masaż bańkami chińskimi ma wiele wspólnego z drenażem limfatycznym, a jest znacznie łatwiejszy od drenażu, którego nauka może zająć trochę czasu.

Dlaczego bańki chińskie?

Dlatego, że są niezwykle wygodnym i stosunkowo tanim masażerem. Można je kupić za dosłownie kilkadziesiąt złotych i to wybierając najodpowiedniejszy rozmiar – zazwyczaj występują w rozmiarach od 3 do 7 cm z kilkoma “rozmiarówkami” pomiędzy. Kształt tych baniek jest idealnie wyprofilowany do dłoni, przez co można je dość pewnie uchwycić i bez większych problemów przesuwać po masowanej części ciała.

Bańki chińskie działają na tej samej zasadzie jak bańki używane przy przeziębieniach, tyle tylko, że jest ona gumowa a zasysanie skóry odbywa się poprzez naciśnięcie bańki i wytworzenie w niej podciśnienia. Ważna uwaga: baniek nie należy przystawiać do skóry przetrzymując je w jednym miejscu, zaraz po przyłożeniu (zassaniu) należy przystąpić do dość intensywnego tj. szybkiego masażu.

Jak stosować bańki chińskie by zredukować cellulit?

Wymagana jest systematyczność tj. codzienny kilkuminutowy masaż. Co prawda nie osiągniemy w ten sposób szybkich i spektakularnych efektów – nie należy spodziewać się, że będą widoczne już po jednym, dwóch czy nawet kilku masażach – ale przy systematycznej pracy już po miesiącu na pewno dostrzeżemy poprawę wyglądu skóry.

Co robić?

Przede wszystkim skórę należy dokładnie nasmarować oliwką. Pokryć ją na tyle dobrze, by po przyssaniu bańki łatwo przesuwały się po skórze. Masaż wykonujemy ruchami kolistymi lub zygzakowatymi w kierunku ku sercu tj. zaczynając np. od dolnej części ud i przesuwając bańkę ku górze. Ruch ten powtarzamy na całej masowanej powierzchni – pasmo po paśmie. I to wystarczy.

Czego się spodziewać, a na co należy uważać?

Przy masażu, szczególnie na początku mogą pojawić się niewielkie zasinienia i pewna bolesność (cellulit z natury rzeczy jest bolesny), to normalne i po pewnym czasie zjawiska te znikną, bo skóra i tkanki ulegną wzmocnieniu. Jeśli jednak dostrzeżemy, że naczynia krwionośne pękają masażu należy zaprzestać i to bezwzględnie.

Masażu bańkami chińskimi nie należy wykonywać w obrębie nerek, łydek, łopatek i biustu – bezwzględnie omijamy te okolice. Jeśli mamy żylaki i nadmierne tendencje do powstawania siniaków bańki chińskie również nie są dla nas. Osoby w ciąży powinny w trakcie masażu bezwzględnie omijać okolice brzucha. Przeciwwskazaniem do masażu jest też menstruacja i choroby lub podrażnienia skóry w miejscach, które zamierzamy masować.

Bańki chińskie mogą zdziałać cuda, to najbardziej niezawodny sposób na cellulit. Pamiętaj jednak, że “cud” nie oznacza w tym przypadku natychmiastowego pozbycia się cellulitu – zanim cellulit zniknie trochę się napracujesz, ale za to satysfakcję masz gwarantowaną.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.