masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy to jeden z często stosowanych zabiegów wspomagających proces leczenia

Masaż antycellulitowy to jeden z bardziej popularnych sposobów na walkę ze znienawidzonym efektem „skórki pomarańczowej” na udach, pośladkach czy brzuchu. Stanowi on dość skuteczną metodę wspierania leczenia, jednak powinien być stosowany regularnie i przez dłuższy czas. Poniżej wskazujemy najważniejsze wskazówki, którymi warto się kierować podczas jego stosowania.

Chociaż zaburzenia odżywiania, genetyka i wiele innych powodów może powodować nieestetyczne zmiany skóry, najczęstszą przyczyną bezpośrednią cellulitu jego rozwoju jest słaba cyrkulacja krwi. Jest to spowodowane problemami z krążeniem krwi oraz limfy, a także zwiększonymi ilościami toksyn w tkankach tłuszczowych. Masaż antycellulitowy to metoda zabiegowa, stosowana w celu zmniejszenia i wyeliminowania cellulitu oraz przywrócenia skórze zdrowego stanu. Zabieg ten poprawia krążenie krwi i limfy, a tym samym pomaga wypełnić tkanki oczyszczającym tlenem. Sprawdźmy dlaczego warto i jak stosować masaż antycellulitowy, jako uzupełniającą metodę leczenia.

Dlaczego warto stosować masaż antycellulitowy?

Ponieważ cellulit jest związany z problemami z tkanką podskórną, najskuteczniejszym rozwiązaniem dla zwiększenia i przyspieszenia krążenia w tym obszarze jest masaż. W ten sposób można skuteczniej zapobiec powstawaniu cellulitu oraz wspomagać proces jego rozpadu. Poleca się go stosować w celu zapewnienia względnie szybkiego rozwiązania w zakresie przyspieszenia krążenia i zwiększenia przepływu krwi w obszarze problemowym oraz tkankach tłuszczowych. Dzięki niemu tkanka objęta cellulitem będzie lepiej stymulowana w celu większego rozpuszczenia.

Problemowe obszary skóry mogą być odpowiednio stymulowane przez doświadczonych terapeutów, ale także podczas domowych zabiegów. Masaż antycellulitowy stosuje się stosuje się przy użyciu olejków i peelingów. Ponieważ celem tego masażu jest region cellulitu, a nie obszar mięśni, techniki masażu skupiają się na górnej tkance. Krążenie w zablokowanych obszarach powinno zostać poprawione w celu zwiększenia ich kontaktu z tlenem. Poprzez masaż antycellulitowy przyspieszamy krążenie krwi i wzrośnie poziom tlenu transportowanego do komórek. Zwiększone ciepło w górnej warstwie skóry wraz z masażem może skutecznie wspomagać cały proces leczenia.

Masaż antycellulitowy jest bardzo skuteczny w procesie leczenia poprzez zmniejszenie problemów z krążeniem, zwłaszcza gdy stosowany jest przez wykwalifikowanych terapeutów. Można jednak nauczyć się samodzielnego jego stosowania. Kiedy staje się zabiegiem rutynowym, pomaga rozłożyć problematyczne warstwy w obszarach z cellulitem i będzie skutecznym zabiegiem leczniczym, zapobiegającym nawrotom. Cellulit bardzo często występuje w okolicach nóg i bioder. Powodem tego jest fakt, że krążenie krwi w tych częściach ciała jest zwykle dość powolne, a tkanka tłuszczowa jest w tym rejonie znacznie bardziej intensywna. Masaż ten ma na celu przyspieszenie krążenia krwi, zwłaszcza od nóg do klatki piersiowej.

Korzyści ze stosowania masażu antycellulitowego

Stosowanie masażu nie tylko przyczynia się do łatwiejszego osiągania oczekiwanych efektów estetycznych, ale także korzystnie wpływa na wiele innych czynników, takich jak lepsze samopoczucie.

  • Masaż pomaga zmniejszyć problemy z krążeniem, także koncentrując się na cellulicie.
  • Wraz ze wzrostem tempa krążenia skóra będzie miała zdrowszy i jaśniejszy wygląd.
  • Jest to najbardziej skuteczne leczenie wspomagające dietę i sport u osób, które zmagają się z problemem cellulitu i zwiększają skuteczność działania diety w sporcie.
  • Jest to skuteczny zabieg zapobiegający powstawaniu cellulitu, gdy jest stosowany w regularnych odstępach czasu.

Masaż antycellulitowy doskonale zwalcza zatrzymywanie wody w tkankach podskórnych. Z tego względu warto poznać najlepsze techniki, aby wykonywać go samodzielnie w domu! Cellulit to trudny problem do pokonania, który jest bez wątpienia jedną z najczęstszych niedoskonałości estetycznych u kobiet. W celu skutecznego ograniczenia, zapobiegania i walki z nim konieczne jest podjęcie wielu różnych działań, w szczególności w zakresie naszej diety, nawyków i wielu innych. Przede wszystkim powinniśmy przestrzegać określonych wskazówek żywieniowych, regularnie ćwiczyć i poddawać się zabiegom kosmetycznym. Wśród tych ostatnich najskuteczniejsze są masaże nóg i zabiegi drenujące ciało.

Oczywiście lepiej byłoby poprosić o to profesjonalistę, ale jest to zdecydowanie kosztowny wybór, zarówno pod względem pieniędzy, jak i czasu. Zobaczmy, jak samodzielnie wykonać masaż antycellulitowy w domu.

Jak wykonywać masaż antycellulitowy?

Istnieją różne techniki masażu antycellulitowego – niektóre z nich używają specjalnych narzędzi, takich jak kubki lub rolki. Skupimy się na najprostszych, które potrzebują tylko Twoich rąk, oleju do masażu i odrobiny praktyki!

Masaż zaczyna się od nóg, które najczęściej są najbardziej dotknięte cellulitem, wraz z pośladkami. Usiądź i połóż na rękach olejek do masażu – najlepiej, jeśli zawiera składniki antycellulitowe i drenujące, takie jak sól morską, cynamon czy olejek grejpfrutowy. Delikatnie natrzyj olejkiem nogi, poruszając się od dołu w górę.

Czasami poleca się zmieniać środki do masażu, np. na czysty olejek rycynowy, specjalny produkt drogeryjny, a innym razem peeling kawowy. Warto jednak pamiętać, ze główne zalety masażu pochodzą z fizycznego stymulowania skóry, a nie produktów kosmetycznych.

Rozpocznij masowanie kolistymi ruchami jednej stopy, od podeszwy do pięty, a następnie przełącz się na łydkę i kostkę. Masuj nogę, wywierając rosnący nacisk od kostki do pachwiny. Następnie chwyć łydkę i zacznij szczypać cały mięsień od kostki do kolana. Powtarzaj szczypanie ud, nie zapominając o zewnętrznej i wewnętrznej stronie uda. Następnie połóż ręce płasko na bokach kolana i wywierając rosnący nacisk, przesuń dłonie aż do pachwiny. Następnie zacznij masować pośladki. Uklęknij i zacznij smarować kosmetyk antycellulitowy kolistymi ruchami. Zakończ z uszczypnięciem wszystkich obszarów pośladków.

Czy masaż antycellulitowy działa ?

Wiele osób dyskutuje na temat skuteczności masaży antycellulitowych. Czy rzeczywiście działają? Cóż, masaż z drenażem limfatycznym może pomóc w zmianie kształtu skóry i jest idealną bazą na początek – ale to nie wystarczy. Z tego powodu radzimy najpierw poprosić profesjonalistę o wstępną pomoc, a następnie kontynuować sesje DIY. Ponadto warto zrozumieć, że masaże powinny uzupełniać pewne nawyki, które nalezy podjąć. Właściwa dieta i ćwiczenia to dwie najważniejsze rzeczy w walkce z cellulitem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.