krem na cellulit

Cellulit to koszmar wielu kobiet, które zaznały wątpliwej przyjemności bycia jego ofiarą. „Skórki pomarańczowej” – jak niekiedy nazywa się to schorzenie – można jednak się pozbyć stosując krem na cellulit.

Medyczna terminologia określa cellulit jako schorzenie o nazwie lipodystrofia. Polega ono na zachwianiu proporcji pomiędzy tkankami: łączną (budującą) i tłuszczową, która jest rozłożona nierównomiernie. Skutkiem tego, powierzchnia skóry ulega zdeformowaniu – jest nierówna i pofałdowana, niekiedy usiana bolesnymi zgrubieniami lub guzkami. Cellulit dotyka przede wszystkim kobiety, u których występuje nadmiar estrogenów. Leczenie cellulitu powinno mieć charakter komplementarny. W celu uniknięcia chirurgicznego skalpela, można stosować odpowiedni krem na cellulit.

Krem na cellulit – to naprawdę działa!

Niektóre preparaty pomagające pozbyć się „pomarańczowej skórki” są wyjątkowo skuteczne. W dodatku są w pełni bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Dla przykładu, krem na cellulit o nazwie Revitol Cellulite to preparat, dzięki któremu pozbędziemy się cellulitu już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Krem na cellulit Revitol posiada w swoim składzie retinol, który zapobiega pojawianiu się tłuszczu pomiędzy sąsiadującymi ze sobą komórkami. Rzeczony krem na cellulit to produkt pochodzenia naturalnego, nie powodujący niepożądanych objawów np. swędzenia i innych efektów ubocznych. Występują w nim najbardziej skuteczne składniki preparatów przeciwcellulitowych.

Krem na cellulit, który działa już po 7 dniach? To możliwe

Istnieje krem na cellulit, który w przypadku niektórych kobiet zaczyna działać już po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania kuracji. Ten krem na cellulit to Oligo.DX – preparat wykorzystujący technologię nanosomową. Rzeczony krem na cellulit, wykorzystując działanie mikroskopijnych liposomów, sprawia, że „skórka pomarańczowa” jest zwalczana już u źródła problemu. Działanie Oligo.DX zostało przebadane klinicznie, zaś wnioski dotyczące jego skuteczności są zaskakujące: krem na cellulit Oligo.DX może u niektórych kobiet zadziałać już po 7 dniach! Produkt jest w pełni bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Krem na cellulit zamiast skalpela

Krem na cellulit można z powodzeniem stosować jako komplementarny środek na pozbycie się efektu „skórki pomarańczowej”. Kurację dobrze jest wzbogacić o właściwą dietę i ćwiczenia fizyczne. Dobrze w tej kwestii poradzić się lekarza. Kuracja: krem na cellulit + dieta + ćwiczenia to również świetna alternatywa dla kosztownego i inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Krem na cellulit to także gwarancja zdrowej skóry – wygładzonej i elastycznej.

Krem na cellulit czyli kompleksy mają problem

Krem na cellulit to skuteczny środek na pozbycie się „skórki pomarańczowej”. Po terapii preparatem, spacer po plaży w bikini można już odbyć z podniesioną głową i uśmiechem na ustach, zaś odsłanianie ud, czy brzucha na basenie można w końcu czynić z triumfem w oczach. Krem na cellulit zwiększa atrakcyjność i przywraca pewność siebie. Krem na cellulit to prawdziwy lek na kobiece kompleksy.

Sam krem na cellulit nie wystarczy!

Jeśli naprawdę chcesz się trwale pozbyć pomarańczowej skórki, jaka szpeci twoje ciało, nie możesz poprzestać na smarowaniu skóry kremem na cellulit. Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta. Choć nie ma czegoś takiego jak konkretna dieta antycellulitowa, to warto zadbać o to, by dieta miała odpowiedni bilans energetyczny – nie możesz się przejadać, bo choć cellulit nie jest domeną wyłącznie osób grubych, to więcej tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko pojawienia się cellulitu.

Poza tym w diecie nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Unikaj natomiast cukru, soli oraz białego pieczywa – zamiast tego wybieraj produkty z pełnego ziarna, bo zawierają dużo zdrowego błonnika. Unikaj także tłustego, czerwonego mięsa – lepszy będzie drób oraz dużo białka różnego typu. Jak najczęściej jedz ryby, nie zapomnij o zdrowym tłuszczu typu oliwa z oliwek. Koniecznie codziennie pij zieloną herbatę – to prawdziwy pogromca tłuszczu! Poza tym możesz też pić herbatę czerwoną lub czystek, unikaj natomiast kawy i mocnej, czarnej herbaty. Stosując program antycellulitowy zrezygnuj też z alkoholu, lub ogranicz jego picie w znacznym stopniu.

Pij natomiast dużo niegazowanej wody mineralnej. W walce z pomarańczową skórką bardzo ważna jest też aktywność fizyczna. Bez ćwiczeń na pewno nie pozbędziesz się cellulitu! Jakie ćwiczenia na  cellulit są najlepsze? Właściwie każdy sport pozytywnie wpływa na wygląd ciała i jego jędrność. Warto natomiast skoncentrować się na tych częściach ciała, gdzie jest cellulit. Bardzo skuteczna na cellulit jest jazda na rowerze, bieganie oraz pływanie. Możesz też korzystać z siłowni i poprosić trenera o ułożenie programu, jaki najszybciej pomoże ci się uporać z cellulitem.

Jeśli nie stać cię na trenera personalnego pamiętaj o tym, by po prostu połączyć ćwiczenia aerobowe, które pomagają spalać tkankę tłuszczową z ćwiczeniami siłowymi, które rzeźbią tkankę mięśniową i modelują sylwetkę. Powodzenia w walce z cellulitem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.