laserowe usuwanie cellulitu
Laser to jedno z narzędzi walki z cellulitem

Lasery są wszechobecne, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo ich światło może zdziałać cuda. Dziś urządzeń laserowych można używać nawet w domu. Jest to łatwe i przyjemne, a co najważniejsze znacznie tańsze od zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Czy efekty działania lasera profesjonalnego i domowego mogą się różnić? To zależy do jakiego gabinetu trafisz i jaki domowy laser kupisz. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Laserowe usuwanie cellulitu u kosmetyczki

W zależności od stopnia zaawansowania zabiegu urządzenia laserowe znajdziemy albo w gabinetach kosmetycznych, albo w gabinetach dermatologii estetycznej. Do profesjonalnego wykonywania zabiegów laserowych konieczne jest posiadanie uprawnień, które warto sprawdzić przed umówieniem wizyty.

Lasery stosowane w profesjonalnej kosmetologii, czy wręcz dermatologii radzą sobie nie tylko z cellulitem, ale i z otyłością o charakterze miejscowym i z problemami dotykającymi mięśnie i tkanki (takim problemem jest np. ich wiotczenie). Zabieg w zasadzie jest substytutem bardzo głęboko oddziałującego masażu. Trwa jednak znacznie krócej niż masaż, bo jest znacznie efektywniejszy. Lasery diodowe, podczerwone, docierają do głębokości 6 cm, jednym słowem trafiają w cellulit i … znacznie głębiej – do okolic i źródła problemu.

Jak działa taki laser?

Lasery, wszystkie, działają na zasadzie fotoindukcji biologicznej. Zjawisko to polega na tym, że wiązka światła, a właściwie wiązka niesionej przez światło energii trafia do wnętrza tkanek, czyli nie tylko powierzchownie oddziałuje na skórę, ale działa też na naczynia limfatyczne, naczynia włosowate, tkankę podskórną, mięśnie. Energia niesiona przez światło lasera działa pozytywnie stymulująco, to znaczy, że przyspiesza obieg krwi i limfy, wzmaga procesy regeneracji komórek, procesy oczyszczania ciała z toksyn, przyspiesza niejako „obroty” ludzkiego organizmu, co skutkuje też zwiększeniem tempa przemiany materii w interesujących nas rejonach ciała. Zabieg, pomimo iż wymaga pewnych uprawnień, jest w zasadzie nieskomplikowany. Obserwator z zewnątrz zauważy jedynie, że lekarz lub kosmetyczka wodzą czymś po ciele pacjenta, a pacjent … nie reaguje lub rozmawia z osobą przeprowadzającą zabieg. Sam pacjent natomiast może odczuwać w czasie zabiegu ciepło, choć o dyskomforcie cieplnym raczej nie ma mowy.

Oddziaływanie lasera można porównać do dogłębnego, dokładnego masażu, a skoro tak nie ma przeciwwskazań co do tego, by cellulit spróbować usunąć w domu. Do dyspozycji mamy specjalne urządzenia. Dlatego właśnie laserowe usuwanie cellulitu cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się:

Optimum Cellulit Expert 7000

Urządzenie jest niewielkie, dość ładnie wykonane, poręczne i funkcjonalne. Jego największą zaletą jest to, że kosztuje niewiele ponad sto złotych. To jednak wskazuje jednocześnie na wadę – trudno spodziewać się, że coś co jest tak tanie zadziała optymalnie. W zasadzie… można spróbować, bo producent zapewnia, że już po miesiącu systematycznego stosowania urządzenia dochodzi do redukcji cellulitu aż o 35%, niemniej jednak należy wziąć na to sporą poprawkę. Przyda się co najmniej kilka miesięcy stosowania, przy czym systematyczność odgrywa w tym przypadku rolę kluczową.

Jeśli znacie się, co nieco, na maszynach do szycia profesjonalny zabieg porównałabym do maszyny przemysłowej a to urządzenie tj. Cellulit Expert 7000 jest jak mini-maszyna sprzedawana w TV-marketach. Dużo zdziałać przy jego pomocy nie można.

Rio Anti-Cellulite Laser

Kontynuując zaproponowane wcześniej porównanie przedstawiam domową, klasyczną maszynę do szycia, która ma wbudowane wszystkie niezbędne funkcje, aczkolwiek nie na daje się do użytku profesjonalnego: to Rio Anti-Cellulite Laser, przy pomocy którego bardzo efektywnie i wydajnie, jak na warunki domowe, można pozbyć się cellulitu raz na zawsze. Urządzenie kosztuje niewiele ponad 400 PLN, co sprawia, że jest kuszącą i bardzo wartą uwagi opcją. Działa na tej samej zasadzie co urządzenia profesjonalne, aczkolwiek ma nieco mniejszą „moc” oddziaływania. Z drugiej strony jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeden profesjonalny zabieg na cellulit kosztuje około 300 PLN, przy czym zabiegów takich trzeba wykonać co najmniej kilka (jeśli nie kilkanaście!), a Rio Anti-Cellulite Laser jedynie 400 PLN łatwo wskażemy różnicę w opłacalności jednego i drugiego typu zabiegów.

Tak jak laser profesjonalny urządzenie Rio oddziałuje na sedno problemu tj. te tkanki, w których tworzy się cellulit (zbierają się: tłuszcze, toksyny i woda). Ważne jest to, że w jego przypadku wystarczy poświęcić jedynie 10 minut dziennie, by po miesiącu stosowania zauważyć wyraźnie widoczne efekty. Rio Anti-Cellulite stymuluje regenerację komórek skóry, a co najważniejsze poprawia tempo metabolizmu i to na poziomie komórkowym. Działa znacznie wydajniej niż urządzenie omówione wcześniej i ma nieco ciekawszą i znacznie wygodniejszą formę.

Przy okazji wspomnę jeszcze, że producent dołączył do urządzenia specjalne, przeciwcellulitowe serum kofeinowe, które wzmacnia działanie lasera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.