Kremy na cellulit należą do podstawowych metod zwalczania tego niechcianego i często znienawidzonego defektu skórnego. Czy warto je stosować i jakie najlepiej wybrać?
Z cellulitem borykają się niemal wszystkie kobiety na całym świecie. Szacuje się, że skórka pomarańczowa dotyka nawet dziewięćdziesiąt procent pań w różnych przedziałach wiekowych. Cellulit mogą mieć nawet młode dziewczyny wchodzące w okres dojrzewania. A to wszystko dlatego, że za powstawanie tego defektu skórnego odpowiadają przede wszystkim . Gdy tylko na ciele pojawiają się pierwsze grudki i nierówności pierwsze co robią kobiety, to sięgają po kosmetyki. Okazuje się bowiem, że kremy to jeden z najbardziej popularnych domowych sposobów na cellulit.
Dlaczego kobiety najchętniej wybierają kremy?
Walka z cellulitem jest uciążliwa i długotrwała, a co za tym idzie – może być kosztowna. W związku z tym, że kosmetyki na cellulit są powszechnie dostępne i przyjazne naszej kieszeni, stanowią najczęstszą metodę walki z przypadłością skórną.
Ponadto kosmetyki antycellulitowe są proste w użyciu. Nie istnieją żadne skomplikowane zasady, które mogłyby stanowić utrudnienie. Wystarczy regularnie i starannie nakładać specyfik na miejsce objęte skórką pomarańczową i gotowe!
Są to dwa najważniejsze powody, dla których kobiety bardzo chętnie sięgają po kosmetyczne specyfiki na cellulit. Warto również dodać, że popularne są również specjalne serie kosmetyków, których celem jest wzajemne uzupełnianie się i potęgowanie dobroczynnego działania.
Jakie kosmetyki, dla jakiej kobiety?
To że kosmetyków o działaniu antycellulitowym jest w bród, jest sprawą oczywistą. Pojawia się zatem trudność wyborze odpowiedniego specyfiku. Bowiem jak w tłumie odnaleźć ten, który będzie najbardziej skuteczny? Niekoniecznie będą to najdroższe kremy z najwyżej półki cenowej. Może okazać się, że te tańsze będą tak samo skuteczne, jak te, za które nierzadko przychodzi nam zapłacić niebotyczne kwoty.
Kremy na cellulit dobrze sprawdzą się w przypadku defektu w niezbyt rozległych stadiach zaawansowania. Może się bowiem okazać, że tradycyjne preparaty nie będą w stanie zlikwidować cellulitu, któremu towarzyszą stany zapalne.
Można więc umówić się tak, że kosmetyki na cellulit skutecznie zwalczą przypadłość w przypadku pierwszych faz defektu. Natomiast w przypadku bardziej zaawansowanego problemu skórnego, niezbędna może okazać się wizyta w gabinecie kosmetycznym.
Skład kosmetyków niezwykle ważny
Skuteczność kremów na cellulit nie tkwi w cenie, lecz w jego składzie. Jak już wyżej wspomniałam – niekoniecznie to, co kosztowne, jest najlepsze. W drogeriach można znaleźć mnóstwo tańszych odpowiedników drogich specyfików. Wystarczy przyjrzeć się składom obu produktów, by się o tym przekonać. Podstawą wszystkich skutecznych kosmetyków antycellulitowych są substancje, które będą zwalczać przyczyny skórki pomarańczowej.
W związku z tym, że cellulit wywołany jest zwiększeniem przepuszczalności naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, rola kremów polega po pierwsze zmniejszeniu tej przepuszczalność. W tym celu należy zadbać o to, żeby w specyfikach kosmetycznych znalazły się substancje uszczelniające oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Dobrze sprawdzą się w tej roli na przykład: wąkorotka azjatycka (centella asiatica), arnika, rutyna.
Ponieważ cellulit związany jest z powiększaniem się objętości komórek tłuszczowych, należy zadbać o to, by procesy spalania tłuszczu zostały przyspieszone. W składzie kosmetyków powinny znaleźć się zatem takie substancje, które to ułatwią. Pomocne będą między innymi: kofeina, teofilina, kakaowiec i guarana, karnityna czy algi morskie (na przykład morszczyn).
Cellulit wiąże się również z zakłóceniem przebiegu krążenia. Zostaje ono znacznie spowolnione, co sprawia że komórki są gorzej odżywiane, dotleniane oraz utrudniony jest proces usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Z tego też powodu, by skutecznie zwalczyć problem kremami, czyli domowymi sposobami na cellulit, kosmetyki muszą zawierać substancje to krążenie przyspieszające. Odpowiedzialne za to będą między innymi: wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, czy bluszcz.
Warto jeszcze wspomnieć o wyciągu z kasztanowca, który ma działanie antyzapalne. W składzie preparatów nie powinno również zabraknąć witamin, które pozwalają skórze zachować zdrowy wygląd.
Postaw na masaże
By wzmocnić działanie kremów na cellulit, polecane jest masowanie skóry. Masaż znacznie lepiej aniżeli nakładanie preparatu „od niechcenia” wpłynie na redukcję skórki pomarańczowej. Nie dość, że pobudzi krążenie, to dodatkowo sprawi, że dobroczynne składniki preparatu wchłoną w skórę znacznie szybciej.
Masowanie, by przyniosło efekty, powinno trwać około piętnaście minut. Wskazane są delikatne koliste ruchy. Można również szczypać skórę bądź ją ugniatać, pamiętając jednak, że zbyt mocny dotyk może spowodować pojawienie się siniaków. Warto również masować ciało po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana.