Qigong
Codzienna gimnastyka zapewnia znacznie więcej energii i dobrego samopoczucia

Choć wszyscy pragniemy być zdrowi, wysportowani i szczupli, to nie zawsze mamy dostateczną determinację i możliwości, aby to osiągnąć. Najczęstszymi powodami, aby nie ćwiczyć są choroby, niepełnosprawność, zaawansowany wiek, brak czasu i nasze lenistwo. Ale i na to można znaleźć złoty środek. Takim odpowiednikiem na nasze bolączki może być rodzaj chińskiej gimnastyki zwany Qigong.

Qigong to bardzo specyficzny rodzaj gimnastyki, która stanowi dość prosty i łatwy sposób na zdobycie dobrej kondycji oraz uwolnienie swojego ciała od złej energii. Daje jednocześnie możliwość zbudowania pozytywnej i życiodajnej siły. Jest to w zasadzie rodzaj ćwiczeń potrzebny każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Niezależnie od tego ile mamy lat, oraz z jakimi zmagamy się dolegliwościami i chorobami, warto skorzystać z wielowiekowych doświadczeń Azjatów. Nie powinny w nich także przeszkadzać takie problemy jak nadmierna tusza.

Qigong – wielowiekowe doświadczenia Chińczyków

Wszyscy wiemy, że w każdym wieku potrzebna jest człowiekowi odpowiednia siła życiowa, a gimnastyka Qigong pozwala ją w sobie odnaleźć. Najkrócej mówiąc, ma ona na celu przywróceniem ludzkiemu ciału właściwego przepływu energii qi. Posiada ona długą historię, gdyż sięga paru tysięcy lat przed naszą erą. Jest to rodzaj gimnastyki relaksacyjnej, a poszczególne ćwiczenia polegają na nieskomplikowanych ruchach fizycznych, odpowiednich układach ciała, a nawet medytacji.

Ćwiczenia Qigong są jednym z filarów chińskiej medycyny naturalnej i polegają na przechodzeniu z jednego ruchu do drugiego, bez konieczności zapamiętywania ich kolejności i sekwencji. Jednocześnie sprawiają, że znajdująca się wewnątrz ciała energia qi przepływa swobodnie bez najmniejszych przeszkód po całym organizmie człowieka. Również za pomocą układu krwionośnego dociera do wszystkich części ludzkiego ciała, ponieważ krew jest jej doskonałym nośnikiem. Pozwala ona tym samym energetyzować całe ciało i poprawia samopoczucie, a także doskonale wpływa dodatnio na psychomotorykę.

Energia qi pozyskiwana jest ze wszystkiego, a wiec nie tylko z pożywienia, ale także z powietrza. Dlatego tak ważne jest to, aby zwracać uwagę na każdy kęs, który wkładamy do ust oraz cieszyć się każdym ruchem i oddechem. Warto także dbać o naszą planetę, aby jej nie zanieczyszczać, gdyż jedno i drugie może przynieść człowiekowi zdrowie lub je bezpowrotnie zniszczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.