domowe sposoby na wszy
Domowe sposoby na wszy mogą być bardzo skuteczne

Domowe sposoby na wszy zapewnić mogą bardzo skuteczne działanie, jednak wymagają precyzji i systematycznego działania. Warto wykorzystać je do leczenia bardzo wstydliwej infekcji, która kojarzy się z brudem i biedą. Niestety, wcale tak nie musi być. Wszy bardzo szybko się rozprzestrzeniają i wynikają z kontaktu z nosicielem. Co zatem robić w takim przypadku?

Wszy to bardzo małe, ale niesamowicie uciążliwe pasożyty żyjące na skórze głowy i włosach, gdzie żywią się krwią, rozmnażając się w bardzo szybkim tempie. Zarazić się nimi można bardzo szybko i łatwo, często nawet nie jesteśmy tego świadomi. Wystarczy mieć jakikolwiek kontakt z zarażoną osobą, jej rzeczami osobistymi, ubraniem czy poprzez korzystanie z wspólnej szczotki – dlatego dla bezpieczeństwa zawsze warto jest mieć swoją. Takie są właśnie najczęstsze przyczyny rozprzestrzeniania się wszy na wszelkich obozach czy koloniach dla dzieci.

Czym jest wszawica

Bardzo charakterystycznymi objawami mogącymi świadczyć o tym, że na naszej głowie zalęgły się pasożyty jest swędzenie oraz czerwone plamy dość widoczne na skórze głowy. W aptece dostępne są skuteczne środki zwalczające wszy, jednak warto wiedzieć, że jesteśmy w stanie skutecznie radzić sobie z nimi nawet w domowych warunkach. Domowe sposoby na wszy zapewnić mogą bardzo skuteczne pozbycie się tego nieprzyjemnego i bardzo wstydliwego problemu.

Sprawdzone i domowe sposoby na wszy

Sól to jeden z domowych środków które pomagają w walce z nieproszonymi gośćmi na naszej głowie. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki soli z 1/4 szklanki octu i spryskać za pomocą buteleczki z atomizerem włosy tak, by były mokre. Następnie zakładamy czepek i czekamy około 2 godziny. Po upływie tego czasu należy dokładnie spłukać włosy. Przyda się również wysokiej jakości odżywka, gdyż ten zabieg nie wpłynie korzystnie na stan włosów.

Jak nie sól to oliwa. Schemat postępowania wygląda podobnie jak poprzednio z tym, że oliwę lepiej zostawić na głowie na całą noc, a rano zmyć porządnie i dokładnie szamponem z dodatkiem olejków z drzewa herbacianego.

Skuteczne w walce z wszami będą również takie środki jak czosnek, olejek z drzewa herbacianego wymieszany z naturalnym szamponem do włosów, ocet a nawet…. majonez, który skutecznie udusi wszy. Należy tylko nanieść go obficie na włosy i skórę głowy, zawinąć w czepek i ręcznik i odczekać minimum 8 godzin. I po problemie. Domowe sposoby na wszy mogą być bardzo skuteczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.