mezoterapia

Mezoterapia to określenie zabiegów, coraz częściej wykorzystywanych w terapiach antycellulitowych. Jakie są jej właściwości i co stanowi jej odmianę, czyli biomezoterapię. 

Właśnie teraz jest najlepszy czas na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów mających na celu poprawienie naszej urody. Jeśli chcecie poddać się peelingom, mikrodermabrazji czy mezoterapii zróbcie to jak najszybciej, a to dlatego, że dzięki temu, iż na co dzień nie wystawiamy ciała na słońce (zimno!).

Prawdopodobieństwo, że po takim zabiegu pozostaną nam jakiekolwiek niechciane pamiątki zmniejsza się do minimum. Mając to na uwadze postanowiłam nieco bliżej przyjrzeć się zabiegom mezoterapii i biomezoterapii. Wartymi uwagi choćby ze względu na to, że do wiosny i lata mamy jeszcze trochę czasu, w tym czasie skupiając się na intensywnej walce z najrozmaitszymi defektami mamy szansę się z nimi uporać. Taką intensywną walkę z cellulitem umożliwia właśnie mezoterapia i jej zabiegowa kuzynka – biomezoterapia (przynajmniej teoretycznie). Na czym polegają te zabiegi?

Mezoterapia i biomezoterapia – podobieństwa

I jeden i drugi zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę i tkanki położone nieco głębiej mieszanek substancji (nazywanych koktajlami) mających uporać się z konkretnymi problemami. Substancje te dobierane są indywidualnie do potrzeb osób poddających się zabiegowi w zależności od problemów, które chcą te osoby zredukować. Mogą to być: cellulit, rozstępy, wypadanie włosów, inne problemy skórne (sucha zniszczona skóra) etc. Ostatnimi czasy zabiegi wykonywane są bezigłowo, ale nie tracą przez to skuteczności, która uzależniona jest od składu samego koktajlu i faktu, iż substancje odżywcze trafiają wprost do źródła problemu tj. tych tkanek, które uległy osłabieniu i których kiepska kondycja odbiła się na wyglądzie skóry.

Mezoterapia i biomezoterapia – różnice

Mezoterapia wykorzystuje substancje znane w kosmetyce, medycynie, farmacji. Są to zarówno substancje syntetyzowane w laboratoriach, jak i preparaty pozyskiwane ze źródeł naturalnych. W skład koktajli wykorzystywanych w mezoterapii bardzo często wchodzą zioła, kwas hialuronowy, różnego rodzaju związki krzemu czy wreszcie witaminy i minerały mające doprowadzić do wzmocnienia osłabionych struktur oraz związki wzmacniające (odżywiające) tkanki i poprawiające ich zdolności regeneracyjne.

Biomezoterapia opiera się natomiast na… homeopatii. Dość długo szukałam informacji na temat składu koktajli biomezoterapeutycznych, ale żadnej konkretnej informacji nie znalazłam, ba! trudno nawet wyśledzić czym są tzw. leki antyhomostatyczne, a to nic innego jak preparaty homeopatyczne, które w żadnym wypadku nie zasługują na miano leków. Trudno powiedzieć czym są tak naprawdę, bo cała homeopatia jakkolwiek stara się przybrać pozory nauki wydaje się raczej dziedziną pseudonaukową.

Mezoterapia czy biomezoterapia?

Ja osobiście w homeopatię nie wierzę, choć przyznaję wypróbowywałam leki tego typu i na mnie niestety nie działają, być może to moje sceptyczne podejście, które uniemożliwia leczenie placebo czy niweczy ewentualne korzystne działanie tzw. „magicznego myślenia”. Jeśli jednak jesteście przekonani / przekonane do sensowności działania leków homeopatycznych cóż … możecie wypróbować biomezoterapię.

Jeśli chodzi o cellulit ja stawiam na mezoterapię. Zwracam też uwagę na fakt, że wbrew temu co twierdzi się w niektórych tekstach (przykład: w mezoterapii wykorzystuje się składniki takie jak x, y, z a w biomezoterapii przede wszystkim składniki naturalne) mezoterapia też bazuje przede wszystkim na bezpiecznych naturalnych koktajlach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.