skórka pomarańczowa
Skórka pomarańczowa to nic innego jak cellulit, który pojawia się u większości kobiet

Na łamach cellulitis.info.pl pojawiło się już mnóstwo artykułów dotyczących leczenia, przyczyn czy zapobiegania skórce pomarańczowej. Powstał nawet ranking najlepszych kosmetyków. Co powiecie Panie na ranking sposobów leczenia? Subiektywny, ale przy tym niezależny. Skórka pomarańczowa to co prawda nie śmiertelny problem, ale niezwykle uciążliwy dla wielu kobiet.

Kryteria, które brałem pod uwagę to przede wszystkim skuteczność, czas oczekiwania na efekty, wygoda oraz oczywiście koszta. Zdaję sobie sprawę, że przy niektórych metodach będą trochę stronniczy. Wszak, każdy ma swoje własne doświadczenia i opinie na temat danych metod. Ważne jest jednak, by znienawidzona przez większość kobiet skórka pomarańczowa wreszcie ustąpiła. Pomóc mają w tym przecież sprawdzone i potwierdzone metody, dlatego warto czerpać z doświadczeń innych. Zapraszam do lektury!

1. Specjalistyczne kremy na cellulit

Co rozumiem przez słowo “specjalistyczne”? Przede wszystkim te wykorzystujące najnowsze technologię i wiedzę kosmetyczną oraz medyczną. Z pewnością to gwarantują kosmetyki firmy Natura Siberica, o których mówiłem już niejednokrotnie. Po raz kolejny chcę wyróżnić preparat na skórkę pomarańczową marki Natura Siberica, gdyż według wszelkich dostępnych rankingów jest on najlepszym kosmetykiem na rynku. (źródło – natura-siberica.com.pl)

Co spowodowało, że specjalistyczne kosmetyki są na pierwszym miejscu? Przede wszystkim wysoka skuteczność i relatywnie niska cena. Koszt kilkudziesięciu złotych za gładką, delikatną cerę to stosunkowo niewiele. Do tego komfort i brak żadnych skutków ubocznych. To naprawdę najlepsza oferta na usunięcie cellulitu.

2. Mezoterapia na cellulit

Można powiedzieć, że jestem swoistym fascynatem tej metody. Miałem przyjemność wykorzystywania mezoterapii, ale oczywiście nie przy cellulicie. Mezoterapia to zabieg niemal na wszystkie dolegliwości skóry – począwszy od łysienia, poprzez rozstępy, aż po właśnie cellulit.

Sam zabieg na skórkę pomarańczową polega na wstrzykiwaniu różnych substancji (w zależności od zapotrzebowania organizmu). Oznacza to, że wykorzystywana jest strzykawka (mezoterapia klasyczna). Istnieje też możliwość wykorzystywania mocy lasera (mezoterapia bezigłowa).

Największą zaletą jest oczywiście skuteczność oraz szybkie efekty. Niestety dosyć dużym problemem jest cena. Cena pojedynczego zabiegu zaczyna się od 200 złotych, a trzeba przygotować się na cykl (w odstępach kilkunastu dni). Mimo to, uważam, że naprawdę mezoterapia jest warta swojej ceny. Setki zadowolonych kobiet zdają się potwierdzać tę tezę. Skórka pomarańczowa staje się zwykle znacznie mniej widoczna i tym samym mniej uciążliwa.

3. Laserowe usuwanie cellulitu (w domu!)

Rynek kosmetyczny jest w fazie ciągłego rozwoju. Dostarcza nam coraz lepsze rozwiązania na skórkę pomarańczową. Do takich z pewnością można zaliczyć urządzenie Rio-Anti Cellulite Laser. Laserowe usuwanie cellulitu uważane jest za najskuteczniejszą formę stałego usuwania cellulitu. Koszt zabiegu jest jednak bardzo, ale to bardzo wysoki. The Dezac Group wyszło na przeciw oczekiwaniom kobiet i stworzyło produkt do wykorzystywania w domowych warunkach, za stosunkowo nieduże pieniądze.

To narzędzie jest więcej, aniżeli skuteczne! Niestety koszt 400-500 złotych za oryginalne urządzenie nieco odstrasza. Gdyby nie taka cena to zapewne umieściłbym ten produkt na samym szczycie, gdyż jest bardzo skuteczny. Przekonać się o tym można czytając komentarze w Internecie. Znajdują się tam same pozytywy.

4. Odżywianie i aktywność fizyczna w pozbyciu się skórki pomarańczowej

Znacie moje zdanie dotyczące naturalnych form usuwania cellulitu. Jestem ich wielkim zwolennikiem. Wiele osób zapyta dlaczego zatem umieszczam tę metodę na skórkę pomarańczową dopiero na czwartym miejscu? Cóż, skuteczność jest bardzo dobra, ale niestety na efekty trzeba czekać naprawdę bardzo długo.

Jak wygląda prawidłowe odżywianie przy cellulicie? Przede wszystkim należy zadbać o dostarczenie wartości odżywczych odpowiedzialnych za jakość skóry. Mowa o witaminach i mikroelementach takich jak cynk. Niestety współczesne diety nie są zbyt bogate w te wartości odżywcze. To też wpływa na ciągłe narastanie i poszerzanie się problemu.

W przypadku aktywności fizycznej chodzi głównie o lepsze dotlenienie organizmu, zwiększenie przepływu krwi. To gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizm, co w konsekwencji doprowadza do samoistnego usunięcia problemu.

5. Skórka pomarańczowa a liposukcja

Jednym z zabiegów na skórkę pomarańczową, których nie jestem zbyt dużym zwolennikiem jest liposukcja. Zabieg odsysania tłuszczu, który można wykorzystywać także przy redukcji skórki pomarańczowej. Powszechnie uważany jest za bardzo skuteczny, ale i niebezpieczny. Tylko lekarze z dużym doświadczeniem podejmują się realizacji takich zabiegów. O wiele korzystniejszym wydaje się zabieg przeprowadzony laserem.

Poza skutecznością liposukcja tak naprawdę nie ma żadnych zalet. Wysoka cena, inwazyjność, bolesność i długa rehabilitacja po zabiegu odstraszają potencjalne klientki. Najczęściej zabieg wykorzystuje się tylko i wyłącznie wtedy, gdy problem jest naprawdę bardzo zaawansowany i nie ma innej drogi na pozbycie się problemu.

Myślę, że ostatnie miejsce w tym małym rankingu jest jak najbardziej słuszne. Biorąc oczywiście pod uwagę, że w zestawieniu nie zostały uwzględnione inne formy. Wszak, spośród tych opisywanych powyżej liposukcja jest najgorszym wyborem.

Podsumowanie

Jak możecie łatwo zauważyć – w rankingu nie ma kilku ciekawych sposobów. Czy to oznacza, że są gorsze? Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria to tak. Oczywiście to tylko mój subiektywny ranking i nikt nie musi się z nim zgadzać. Każdy, kto ma inne zdanie może je wyrazić w komentarzach. Chętnie odpowiem na Wasze sugestie!

Adam

1 KOMENTARZ

  1. Najczęściej mówi się o olejkach naturalnych, głównie cytrynowym, pomarańczowym i cynamonowym. Może ma ktoś jakieś doświadczenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.